Další roky
Skutečná liga - přihláška Rock&Pop

CZEN
O Skutečné lize

Co je to Skutečná liga?

Agentura N.S.E.F. PRODUCTION vyhlašuje 6. ročník Skutečné ligy, mezinárodní soutěže kapel bez rozdílu žánrů. Jako jediná soutěž v České republice umožní STARMUSIC AWARDS Skutečná liga Rock & Pop rozsáhlému počtu kapel zúčastnit se vzájemného měření sil bez nutnosti zaslat demo nahrávku. Všechny zúčastněné kapely budou od prvního okamžiku zápolit formou živých veřejných vystoupení, která budou hodnocena odbornou porotou.

„Chceme jít jinou cestou než je běžné. Ostatní soutěže v mnoha ohledech zkreslují reálnou situaci, když do nich mohou nastoupit pouze kapely, které mají dostatek finančních prostředků, aby mohly vyrobit demonahrávku. Výběr v těchto případech také ovlivňuje kvalita nahrávky. Dochází i k situacím, kdy jsou z demonahrávek vybrány i kapely, které již neexistují nebo dávno hrají jinou muziku. Proto se naše soutěž jmenuje Skutečná liga. Je určena pro všechny a je férová,“ řekl Lukáš Fousek, majitel agentury N.S.E.F. PRODUCTION, která Skutečnou ligu pořádá.

 

 

Porotci

 

Petr KorálPetr Korál

Hudební publicista, scenárista, moderátor. Dlouhá léta zástupce šéfredaktora časopisu Rock & Pop. V současnosti nezávislý publicista spolupracující především s časopisem Rock & Pop , deníkem E15 a webovým magazínem Rockshock, kromě toho má vlastní pořady v Radiu Beat a Radiu 1 a uvádí několik open air festivalů. V minulosti spolupracoval nebo dodnes spolupracuje s celou řadou médií (Reflex, UNI, Mladá fronta DNES, Lidové noviny, Mladý svět, Xantypa...), je rovněž autorem nebo spoluautorem několika knih („Ohlasy písní těžkých“, Praha 1993; „Beaty, Big beaty, Break beaty“, Praha 1998; „Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku“, Praha 2002). Porotce i v roce  2008 a 2009.

 

JaklLadislav Jakl

Narozen v roce 1959 v Chebu. Původně novinář, dnes tajemníkem prezidenta. Od mládí aktivní rockový hudebník, posledních 15 let s vlastní rockovou formaci Folimanka Blues a také s extravagantním projektem Etal. Ze světové scény si nejvíce cení Led Zeppelin a Franka Zappy, trvale ale sleduje i domácí scénu, loni byl členem poroty Skutečné ligy.

 

Radim HladíkRadim Hladík

Významný český rockový kytarista, skladatel, producent a pedagog. Od roku 1964 vystupoval profesionálně v klubu Olympik. Byl členem legendární beatové skupiny The Matadors. Od druhé poloviny 60. let 20. století je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů. V roce 1968 stál u vzniku skupiny Blue Effect. Po té, co skupinu opustil Vladimír Mišík, se stal vůdčí osobností skupiny.

 

Jon LuesinkJon Luesink

Země: Kanada

Before moving to Prague I spent almost every weekend since university playing and singing in amateur bands. As a music pastor my biggest joy was leading and developing bands for public performance in churches. Also enjoying the challenge of writing songs, I can appreciate the hard work it takes to create something memorable. Now I have the pleasure of singing tenor with Gospel Limited choir in Prague.

As the head of the international jury I volunteer my time to give you more confidence about what your band is great at, and to offer you suggestions of what you could do better to take it to the next level. Like Skutečna Líga, I hope to help give you a better chance to see how far you can go as artists, to dream big.
I am also the head of another group here in Prague, whose purpose it is to give Czech people the chance to investigate the philosophy of life and way of living in the world that Jesus taught. In order for us to do that well, we need to try to understand the soul of the Czech people. We've started a facebook group to allow people to share their opinions and help us out. If you can contribute, I'd be thankful.

 

Kevin MaddocksKevin Maddocks

Kevin Maddocks is a Scottish musician who has been lead singer and played keyboards in a variety of bands in the United Kingdom and Europe. He now teaches music in a major international school in Prague as well as performing in groups.

 

 

Ben KingBen King

Ben King, from Australia, has been involved in a bannds ranging in styles from ska to folk. His abilities on guitar and drums are renowned in his home city of Brisbane. He currently works in prague in a medical capacity but performs in bands and as a solo artist.

 

 

KarlosKarel Kavlík - Carlos

zpěvák,skladatel, textař, kytarista/ narozen 17.11.1965 v Jižních Čechách
Absolvent Střední průmyslové školy, hudební vzdělání: klasická kytara,akordeon
Kapely: eXfiles, Vítkovo kvarteto, Faust, BluesJade
Miluju Gibsony, svoji čínskou přítelkyni a šejk za pět. Porotce i v roce 2009.

 

Petr StankoPetr Stanko

Muzikant - Soubor tradičního popu, Kokrment, Michael´s Uncle.porotce i v roce 2008 a 2009.

 

 

 

Vladimír ZatloukalVladimír Zatloukal

Ženatý, 2 děti. Po Vyučení sazečem pracoval 10 let v tiskárně jako typograf. Poté vystřídal různá zaměstnání, aby se mohl věnovat muzice. V roce 1981 krátce v kapele Garáž. Od podzimu 1982 v Jasné páce až do jejího zrušení. Od roku 1984 v Hudbě Praha až dodnes. Dále hrál ve skupině Ztracené iluze a od roku 1995 dodnes v kapele Echt! Zabývá se počítačovou grafikou a učí na akustickou, elektrickou kytaru a baskytaru.

 

Dan HorynaDan Horyna

Rocker (Vitacit, Pumpa, Merlin), psychoterapeut, buddhista.

 

 

 

jollyPetr Kumandžas

r.1961

1983-1993 hráč bicí nástroje Mikoláš Chadima underground 
BABALET-reggae-roots
PŮLNOC-Plastic people music
1988-1991 zpěv+bassG. EGYPT -psychedelic
1991-2010 zpěv+bassG. JOLLY JOKER & The Plastic Beatles of the universe
www.jollyjoker.org

 

Richard Richard "Faust" Mader

Vystudoval a pracoval v oboru počítačové simulace systémů a zpracování signálů.První kapelu Perpetuum založil v r. 1970 po návratu z Anglie. Spoluzakladatel alternativní kapely COMBO FH 1974 a do 1984 její kytarista a spoluautor. LP "Věci" ("Things") Panton 1979, licennčně vydaná u INDEPENDENT RECORDS (UK) a CBS France. Asi 600 odehraných koncertů, Pražské Jazzové Dny v Lucerně, Reduta, kluby, akce pořádané Jazzovou Sekcí. V 70. letech jako člen CFH doprovázel MARSYAS a YO-YO kvartet (bří Tesaříci, Hejma, Kuzma resp. Jindra Malík) a byl aktérem řady alternativně hudebních akcí a hepeningů spolu s dalšími aktéry "nezávislé scény" (Richter, Chadima, Hejma ..)
Několik singlů z té doby ( Panton) a demo nahrávky.
1985- po odchodu z komerčně směřujícího CFH zakládá nekompromisní URFAUST Band - Mirka Křivánková voc., Pavel J. Ryba bass, Petr Venkrbec a František Svačina ( oba později Vltava ...)
Po roce 1991 začíná budovat studio FAUST RECORDS a činí tak dodnes.
Producent a kytarista řady projektů blues, rock, alterna, vesměs se zahraničními muzikanty, pravidelně s New Yorkským kytaristou Gary Lucasem ( ex. Cpt. Beefheart Magic Band, Iggy Pop, Nick Cave, sólové projekty GOLEM, DRACULA..) a Patem Fulgonim ( UK - Kava Kava ),
např. The Blues (1992) , Faust And Margaret (1995), The Ghosts Of Prague (1999), Free Flying (2004).
Spolupracuje s Jazem Colemanem a Geordie Walkerem ( Killing Joke) a řadou dalších hudebníků a producentů : John Fryer (Depeche Mode, Nine Inch N.), Ted Parsons (Prong, Swans...), Mike Stern,
Thomas Stiehler, Carrey Bell, Z. Sarka Dvořák, Derek Fevrier, Abdulah Gania, ...
Nyní se věnuje rozvoji nahrávacího studia a pracuje na projektu postaveném na autentickém materiálu marocké etnické hudby (gnaua) v kombinaci s živou elektronikou a ruchy.

 

hrubyMartin Hrubý

(*1978)
Absolvent Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka, oboru Tvorba textu a scénáře. Žák kytaristů Zdeňka "Krysy" Fišera a Luboše Andršta; a zpěvaček Lídy Nopové, Evy Svobodové a Pavly Forstové. Společně s Vojtěchem Probstem a Ondřejem Brzobohatým autor písňového repertoáru skupiny Bůhví (www.buhvi.cz), kterou v roce 1995 založil a se kterou vydal zatím 3 alba: Bůhví (WIND, 2002), Akt (WIND, 2004) a Hodina (EMI, 2007). Od roku 2007 vystupuje též pod uměleckým jménem Lev Myškin a Idioti (www.levmyskin.cz).

 

HošnaMartin Hošna

Narozen roku 1980, vystudoval PedF UK v Praze, pedagog a publicista, v současné době vedoucí redakce časopisu Rock & Pop. Porotce i v roce 2009.

 

 

marekMarek Šimůnek

1975-82 Pražská konzervatoř - housle.
Housle od 6 let, kytara od 12 let.
1. kapela - 1976 Rockxerox.
1979 Index ,,Y'' - 5x singl u Supraphonu.
1983 zákaz činnosti kvůli názvu.
1986-1992 kapela Trik.
1992-1995 Marco Polo - grunge.
1996-... Last minute.

EdwardEdward Tomas

Umělec a hudebník - Dobrý večer quintet, Divadlo Na Fidlovačce a další..porotce i v roce 2009.

 

 

 

Aleš KudaAleš Kuda

Člen občanského sdružení Teenage Music Runway (Skutečná liga junior), specialista v oblasti volnočasových aktivit mládeže, psycholog a terapeut.

 

 

 

Martin PoštaMartin Pošta 

Zvučím už 18 let mimo jiné kapely jako Lucie, Wanastovy věci, Anna K., klubová scéna Futurum. Nesnáším, když muzikanti nemaj jackovky a když si kapely nosí pivo na jeviště... :-)

 

 

VokurkaIvan a Tomáš Vokurka "Cucumbers"

Muzikant a umělec, fotograf, mimo jiné. Majitel a zakladatel nahrávacího studia a agentury - CUCUMBERS. Proškolen nahrávací a ozvučovací technikou, po letech hraní a vystupování v mnoha kapelách. Ve studiu nahráváno mnoho žánrů muziky - od vážné , přes blues, swing, po hard - rock. Agenturou pořádané - oslavy, koncerty kapel , rautů, výstav, recitálu a nesčetné množství jiných kulturních akcí, v Praze a okolí.
V zastoupení a spolupráci Tomáše Vokurky.

Roman ŤalskýRoman Ťalský

Nestor svařovací techniky a ocelových konstrukcí, zvukový inženýr a deejay, stálý posluchač Rádia 1, narozen 6.1.1957 Mělník. Střední odborná škola výtvarná obor propagační výtvarnictví Praha 1976
samostatné výstavy např.:
   Kulturní středisko Blatiny „Prudy a Objekty“ 1989
   Galerie Mladá Fronta „Práce z let“ 1992
   Galerie Platýz „Mezi Sváry“ 1997
   Galerie Špejchar Jindřichův Hradec 2008
   Galerie Nová síň "Ze Sklepa na světlo" Praha 2008
   účast na skupinových výstavách v rámci působení v Galerii Mladých v devadesátých letech
   90 Metalplastika Vojan.sady, Hapestetika Galerie Mladých, 2000 Záznamy klub Avion s Davidem Vávrou. 
Od roku 1992 design & sound studio Rethro Tall. Profesni dráha: 84-85 topič v Metrostavu - první práce z ocelového odpadu svařovací metodou. 88- topič Fakul.nem. II, zisk svářečského průkazu svářeč - sochař, 91 - stratég, od r. 94 tvůrce design kov. nábytku & interiéru ve svém studiu Rethro Tall. Vyznamenáni oceněni:
První nezávislé oceněni - cena časopisu Strategie
tvůrči spolupr. s div.Sklep včetně herec. přílež. ve filmech Pražská pětka, Kouř, Kamenný most(rež.T. Vorel) Korpus delicti(rež.I.Pavlásková), pro které zapůjčil některé kovové plastiky do scény.
Bibliografie: Kdo je kdo, Mladý Svět, Reflex, Architekt, Strategie, Moderní byt, Sklep, Občan.průkaz divadla Sklep, Šumný Vávra.

Robert MelicharRobert Melichar

Člověk, který sice neumí hrát na žádný hudební nástroj, ale díky němuž jsou těžké boty STEEL v České republice STEELkami a jedněmi z nejoblíbenějších bot u rockerů vůbec. Majitel značky Rock Fashion - rockové módy všech stylů... Oblíbená muzika - rock a metal všech stylů, mezi TOP Robert zařazuje Manowar, Amon Amarth, Slayer, Cannibal Corpse, Nightwish, z české země určitě Arakain, AB band, Škwor, Michal Tučný :) a mnoho mnoho dalších...Porotcei v roce  2009.

Lukáš FousekLukáš Fousek

Majitel a zakladatel (1993) agentury N.S.E.F. production.Porotce každý rok.

 

 

 

Michal StanislavMichal Stanislav

Člen agentury N.S.E.F. Organizátor a porotce SL 2008 a SL 2009.

 

 

 

 Ivo VrbaIvo Vrba

Zpěvák,kytarista,textař,výrobce hudebních nástrojů Z hudebky vyhozen. Dříve zpěvák a textař kapely Hroší Farma. V současné době vystupuje osamoceně jako chlápek s kytarou a efekty s projektem HC TRAMP. Bubnuje,tleská,tančí,hraje na didgeridoo,býčí řevy,berimbau a mnoho jiných netradičních nástrojů ve školách a školkách po celé republice.porotce i v roce 2008 a 2009.

 

RostislavRostislav Máca

Muzikant - Atarés,Ged Maloney & So Fine,Big Machine Hudební manažer - majitel agentury RM production - hudební produkce.porotce i v roce 2008 a 2009.

 

 

PleinerKarel Pleiner

mediální poradce narozen 1960 v Kladně ex-bubeník, zpěvák, textař, příležitostný dramatik hudbě se věnoval od 14 let - první školní kapela 1976 - 1979 - hraní po garážích a příležitostná vystoupení pro přátele 1979 - 1980 - první angažmá ‚za peníze‘(30,-/hodinu) v tancovačkové bigbítové kapele Reflektor 1981 - 1982 - kapela Hey&Crazy, originální pokuta za ‚porušení zásad socialistického plakátování‘, posléze členové kapely sami sobě udělují titul z.o.u.(zasloužilý okresní umělec) 1982 - 1984 - vojna, tam hudební skupina 1984 - 1988 - různé kapely od folku po speed metal (Arkánum, Guláš se Šesti, Hey, K.O.lekce, taneční orchestr Echo 85) - účast na různých Portách, Rockfestech, Rockových maratónech a podobně. 1988 - 1990 - skupina Nero, těsně po revoluci píseň Svoboda v rádiu (nahrávka z prdele, ale tenkrát šlo všechno) 1990 - 1995 - souběžně působí ve třech kapelách - Musicus (středověk) Party (tancovačky) B.A.P. (pop-rockový projekt s vlastní tvorbou), od roku 1992 muzikant na volné noze 1993 - s B.A.P. autorské cédéčko v produkci Oldy Říhy u Pantonu, vystupování po klubech, občas jako předskokani Katapultu, Olda Říha zařazuje jednu z písniček B.A.P. též na album Katapultu ‚Chodníkový blues‘. 1996 - seknul s muzikou, prodal škopky a věnoval se prodeji historických zbraní 2001 - dosud - zakládající člen, manažer, osvětlovač, zvukař a občas autor Divadla TYRŠ v Lánech. Kromě divadelních her píše i texty písniček do nich a dětský muzikál. 2009 - zatím poslední aktivita - zpívá tenor v nově založeném pěveckém sboru Chorus Laneum Prej jsem už starej a měl bych mít rozum, ale bigbít a dobrou muziku vůbec mám pořád rád.Porotce i v roce 2009.

 

PolonyiMartin Polonyi

Svou lásku k hudbě pocítil již záhy na základní škole,kdy jeho dětskou duši uchvátila tehdy poměrně slušně propagovaná sovětská pop-music.A tak se Kaťuša stala výchozím bodem cesty po které se bude náš hrdina ubírat.Zatímco jeho vrstevníci nevině skotačily na hřišti s míčem on se v nedaleké LŠU plných pět let věnoval studiu hry na klarinet,aby toho posléze zanechal a ovíněm pubertálním heroismem se vrhnul za bicí nástroje.To mu vydrželo dobrých 20 let. Přišla devadesátá léta a náš hrdina opouští rodnou Prahu a následuje pana prezidenta do jeho letního působiště.To ssebou přináší oběť ve smyslu ztráty skušebny,přetrhání hráčkých vazeb a aktivní hraní se ze života našeho hrdiny vytrácí.Naplno se věnuje hudební teorii a když se na jaře tohoto roku formuje v Lánech pěvecký sbor,neváhá a okamžitě se stává jedním z nosných prvků tohoto,skvělého hudebního tělesa.A jestli neumřel,pěje kdesi u lesa dodnes.Porotce i v roce 2009.

 

ŠimonJaroslav Šimon 

Absolvent teorie kultury Univerzity Karlovy v Praze, zaměstnán v různých kulturních organizacích a institucích ( NIPOS ARTAMA, NTM v Praze ) nyní odbor kultury památkové péče a cestovního ruchu Magistrátu hlavního města Prahy. Specialista na neprofesionální kulturní aktivity v celém spektru kulturní práce.Porotce i v roce 2008 a 2009.

 

Luděk FritschLuděk Fritsch

Muzikant a celoživotní fanda hudby.

 

 

 

zajdaVláďa "Zajda" Zajíček

Narozen 1967 v Praze Milovník všeho skandinávského,historie,jazyků,kultury.
Z méně známých švédských hudebních formací např.Hedningarna,Bob Hund.
Příznivec filmů Ingmara Bergmana,Larse von Triera,Akiho Kaurismäkiho aj.
Pravidelný návštěvník hudebního,kulturního a sportovního festivalu v dánském Roskilde...Porotce i v roce 2009.

Tomáš HouškaTomáš Houška

Hudebník, spisovatel, scénárista (Gympl), filmový režisér (Labyrint, Blood Age). Jeho aktivity můžete zmapovat na webu www.abraka.eu a www.vialucis.org.

 

 

HorkelHonza Horkel

Hudební i nehudební pedagog, muzikant a zvukař. Těsně minul sedmdesátá léta, strávil spoustu let v lidušce a na přelomu tisíciletí absolvoval PedF UK. V současnosti se věnuje hraní a zpěvu v kapele Zlatý Voči, práci ve studiu, zvukařině a především vzdělávání dalších pokolení. Nástroj: zpěv, kytary, piano, a rekreačně i bicí a basa. Porotce i v roce 2008 a 2009.

 

ZewllZewll

Účastník poroty SL 2008, skromný umělec a muzikant působící v divadle Pod Palmovkou.porotce i v roce 2008 a 2009.

 

 

Facebook Twitter